Warsztaty psychologiczne

2013-11-11 19:06

 

8 listopada nasze piątkowe spotkanie formacyjne przybrało formę warsztatów psychologicznych. Naszym Gościem była s. Joanna Moś ze Zgromadzenia Sacre Coeur, która z wykształcenia jest psychologiem. 

Nasze warsztaty rozpoczęliśmy wspólną modlitwą brewiarzową, po niej wspólne zapoznanie i modlitwa tańcem, dzięki której mogliśmy trochę się rozluźnić i jednocześnie chwalić Boga przez swój taniec. Podczas poszczególnych zabaw i ćwiczeń mogliśmy odkryć w sobie cechy, których wcześniej nie dostrzegaliśmy, a które inni w nas zauważają. Popatrzyliśmy na siebie i na pozostałych ludzi z Oddziału z trochę innej perspektywy i dzięki temu zawiązałą się pomiędzy nami specyficzna, rodzinna atmosfera. Wspólna rozmowa i dzielenie się sobą na tyle nas otworzyły, że każdy z chęcią angażował się w kolejne zadania i zabawy. 

Myślę, że każdy, kto uczestniczył w tych warsztatach jest teraz w pełni świadomy swojego potencjału, swoich zalet (nie tylko wad!) i niesamowitej, niepowtarzalnej osobowości, którą posiada :)