Noc Świętych

2012-11-02 22:54

Ostatni październikowy wieczór był dla nas wyjątkowy, ponieważ przeżywaliśmy go ze szczególnymi Gośćmi - Wszystkimi Świętymi.

W Wigilię Uroczystości Wszystkich Śwętych - 31 października, zorganizowaliśmy w naszej Parafii "Noc Świętych", czyli czuwanie modlitewne, które stanowiło alternatywę dla pogańskiego Halloween. Naszemu spotkaniu przewodniczyli: Św. Faustyna, Bł. Karolina, Bł. Jan Paweł II i Bł. Edmund Bojanowski.

Czuwanie rozpoczęło się wprowadzeniemi i prezentacji danych postaci. Następnie, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, trwaliśmy wraz ze Świętymi przy Jezusie i w Litanii do Wszystkich Świętych wspominaliśmy tych, którzy orędują za nami w Niebie. Na zakończenie każdy mógł wylosować własnego Świętego na kolejny rok.

To wspólne spotkanie było dla nas szczególną okazją do tego, żeby przyjrzeć się własnej świętości. Zagłębianie się w życie Świętych i Błogosławionych zaszczepiło w nas poczucie, że nie trzeba wielkich i heroicznych czynów, żeby ją osiągnąć. Organizując to czuwanie, chcieliśmy także dać świadectwo, że dla nas - młodych - nie jest to coś odległego i niedostępnego. My także do tego dążymy.

Zapraszamy do galerii zdjęć! Zdjęcia pochodzą z: https://tarnow.gosc.pl/doc/1346341.Kontra-Halloween