W Imię Ojca, czyli Lednica 2013

2013-06-04 09:46

"W Imię Ojca"

Jak co roku, w pierwszy weekend czerwca, młodzież z całej Polski zgromadziła się na Polach Lednickich. Tegoroczne hasło Sotkania brzmiało: "W Imię Ojca", a głównym jego patronem był bł. Edmund Bojanowski – założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

Na spotkaniu młodych w Lednicy byłam po raz drugi. Tak, jak było w zeszłym roku, bardzo mi się podobało. Myślę, że w dzisiejszych czasach bardzo ważne są takiego typu spotkania, ponieważ coraz mniej nas, młodzieży, potrafi przyznać się do wiary, do Pana Boga. W Lednicy wyjątkowe dla mnie jest to, że ludzie z całej Polski potrafią jechać wiele godzin, na drugi koniec kraju po to, by być dla Boga, aby chwalić Go śpiewem, tańcem i zabawą, ale również po to, by pomodlić się z tak dużą ilością ludzi, którzy mają jeden cel - iść za Chrystusem.


Tych, którzy jeszcze tam nigdy nie byli zachęcam, aby odważyli się podjąć ten krok, na pewno nie będą tego żałowali. Atmosfera, która panuje na Polach jest nietypowa, jedyna w swoim rodzaju. Nie ma czasu, żeby się smucić, można trwać przy Panu Bogu!